Fluke

Fluke

Kurumsal Profil
Fluke Corporation, elektronik test cihazları ve yazılımının üretimi, dağıtımı ve servisinde dünya lideridir. Fluke, 1948 yılında kurulduğundan beri benzersiz bir teknoloji pazarının tanımlanmasına ve büyümesine yardımcı olmuştur ve üretim ve servis sektörlerinde görev açısından kritik duruma gelen test ve sorun giderme yetenekleri sunmaktadır. Günümüzde inşa edilen tüm yeni üretim tesisi, ofis, hastane veya tesisler, Fluke ürünleri için yeni bir müşteri potansiyeli anlamına gelmektedir.

Fluke araçları, endüstriyel elektronik kurulumu, bakımı ve servisinden hassas ölçüm ve kalite kontrole kadar dünyanın her yerinde iş ve sanayinin çalışmasına yardımcı olur. Tipik müşteriler ve kullanıcılar arasında teknisyenler, mühendisler, metrologlar bulunmaktadır. Bu kişilerin saygınlıkları araçlarına bağlıdır ve kişisel güç ve yeteneklerini genişletmek için araçları kullanırlar.

Fluke, rekabet etmekte olduğu tüm pazarlarda birinci veya ikinci konuma gelmiştir. Fluke markası taşınabilirlik, sağlamlık, güvenlik, kullanım kolaylığı ve sağlam kalite standartları açısından tanınmış bir markadır.

Danaher Corporation'ın (NYSE:DHR) tamamen sahip olduğu bir yan şirket olan Fluke, merkez ofisi Everett, Washington, ABD'de bulunan çok uluslu bir şirkettir. Üretim tesisleri ABD, İngiltere, Asya ve Hollanda'da bulunmaktadır. Satış ve servis yan kuruluşları Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Avustralya'da bulunmaktadır. Fluke Corporation, 100'den fazla ülkede yetkili dağıtıcı ve üretici temsilci kanallarına sahiptir ve yaklaşık 2.400 çalışanı vardır.

Pazar Alanları
Fluke ürün gamları, çeşitli pazarlardaki uzmanların işine yaramaktadır. Başlıca alanlar aşağıda verilmiştir ve bunların yanında kullanılan Fluke araçlarının tipleri ve bu araçların kullanıldığı tipik uygulamalar da bulunmaktadır.

Endüstriyel/Elektronik Servis Kurulum ve Bakımı
Günümüzde elektronik sistemler gittikçe artan sayıda elektrikli ve elektromekanik sisteme entegre edilmektedir. Fluke'un kapsamlı dijital multimetre, elektriksel güç analiz cihazları, termal görüntüleyiciler, yalıtım direnci test cihazları, aksesuarlar ve ayrıca ScopeMeter™ el test cihazları gittikçe artan sayıda servis teknisyeni, tesis mühendisi ve kurulum ve bakım teknisyeni tarafından kullanılmaktadır. Bu araçlar sayesinde bu karmaşık yeni sistemlerde hızlı bir şekilde sorun giderebilir ve sorunları tespit edebilirler.

Elektriksel ve Sıcaklık
Her türlü konut, endüstriyel amaçlı bina, tesis ve ticari binanın bakım, servis ve tasarımında çalışan elektrikçiler, HVAC/R teknisyenleri, tesis mühendisleri ve güç kalitesi danışmanları profesyonel Fluke test cihazlar kullanmaktadır. Şu tür Fluke ürünleri kullanılmaktadır: elektriksel test cihazları, dijital multimetreler (DMM), pens metreler, tek ve üç fazlı güç kalitesi ölçüm cihazları, ScopeMeter™ test cihazları, akım pensleri, termal görüntüleyiciler, dijital termometreler ve DMM aksesuarları, günlük sahada sorun giderme işlemleri ve elektrik sistemleri, elektriksel güç sistemleri, HVAC/R sistemleri ve ilgili ekipmanın bakımı için tasarlanmıştır. Fluke ürünleri, teknisyenlerin bu sistemleri optimum performans için analiz etmelerine, sorun gidermelerine ve onarmalarına yardımcı olmaktadır.

İç Mekan Hava Kalitesi
Bazı tahminlere göre, ticari binaların yüzde 30'una kadarında 'hasta bina' sendromu bulunmaktadır. Standartların altında iç mekan hava kalitesi, personelin üretkenliğini engelleyebilir, temiz odaların çalışmasını bozabilir veya davalara neden olabilir. Bu tür sorunları çözmek için ABD'de iki milyona yakın uzman çalışmaktadır. Fluke, 2005 yılında HVAC, bina bakım ve IAQ uzmanlarına iç mekan hava kalitesinin korunması ve sorun giderilmesi için kapsamlı bir hassam ölçüm cihazı ürün gamı sunmak amacıyla iç mekan hava kalitesi (IAQ) test cihazlarını piyasaya sürdü. Fluke IAQ araçları, Fluke araçlarının ününü borçlu olduğu doğruluk, güvenilirlik, sağlamlık, güvenilirlik, kullanım kolaylığı ve değeri sunarak bu uzmanların üstün performans sağlamalarına yardımcı olur.

Kalibrasyon
2000 başlarında Wavetek Wandell Goltermann'ın Hassas Ölçüm Bölümünü satın alan Fluke, elektriksel kalibrasyon pazarındaki dev küresel liderlik konumunu daha da güçlendirdi. Hart Scientific ve DH Instruments'ın devam eden satın almaları ile sırayla sıcaklık ve basınç/akış kalibrasyonu alanlarına uzmanlık ve ürün gamları eklendi. Fluke Calibration kalibratör, standart, dalga biçimi üretici, kalibrasyon yazılım ürünleri ve destek ekipmanı, kalite ve standart programları ve uluslararası kalite gereksinimleri için sıkı bir şekilde kalibre edilmiş ölçüm cihazlarına ihtiyaç duyan şirketler ve devlet kuruluşları için tam anlamıyla standart sunmaktadır.

Biyomedikal
Fluke Biomedical, elektriksel güvenlik test cihazları, hasta simulatörleri, performans analiz cihazları ve tam entegre ve otomatik performans testi ve belgelendirme sistemleri dahil olmak üzere, biyomedikal test ve simulasyon ürünlerinin üretiminde dünya lideridir. Fluke Biomedical ayrıca yönetmelik uyumluluğu için en güvenilir ve en doğru teşhis görüntüleme, radyasyon güvenliği ve onkoloji kalite güvence çözümlerini sağlamaktadır. Günümüzde tıbbi cihaz üreticileri, biyomedikal uzmanlar, fizikçiler, saha servis personeli ve diğer tıbbi personelin artmakta olan yönetmelik ilkelerini, artan kalite standartlarını ve hızlı teknolojik büyümeyi karşılamaları ve bu sırada işlerini her zamankinden daha hızlı ve daha verimli olarak yapmaları gerekmektedir. Fluke Biomedical, günümüzün zorlu görevlerini yerine getirebilmek için çeşitli yazılım ve donanım araçları sunar.